Technologie

Sensory

Leica CityMapper-2 z OPEGIEKA AI

Leica CityMapper-2, nasz drugi sensor tego typu, został tym razem zmodyfikowany w taki sposób, aby umożliwić dostęp do danych w trakcie lotu. Dzięki temu nasze autorskie oprogramowanie, wykorzystujące sztuczne sieci neuronowe, może automatycznie wykrywać zdjęcia z zarejestrowanymi chmurami lub ich cieniami, nieostre czy pozyskane z niewłaściwym pokryciem. Możliwość zmiany obiektywu RGB na model o krótszej ogniskowej pozwala na efektywną realizację zarówno projektów hybrydowych dla terenów miejskich, jak i regionalnych, gdzie pozyskiwane są wyłącznie chmury punktów i zdjęcia pionowe. Nasza nowa technologia otwiera przed nami szerokie możliwości w dziedzinie pomiarów i analiz przestrzennych. 

Leica CityMapper-2 z OPEGIEKA AI

Leica CityMapper-2

Leica CityMapper-2 został specjalnie zaprojektowany do lotniczego mapowania 3D obszarów zurbanizowanych i oferuje niespotykaną dotychczas wydajność akwizycji danych. Ten hybrydowy sensor łączy w sobie lotniczy skaner laserowy, kamerę pionową i ukośną. W trakcie lotu, co sekundę, skaner rejestruje 2 miliony punktów 3D, a kamery wykonują 6 zobrazowań o rozdzielczości 150 MP każde (dwa zdjęcia pionowe w kanałach RGB i NIR oraz cztery zdjęcia ukośne). Wszystkie dane pozyskiwane są synchronicznie, w jednym układzie odniesienia i jednym czasie, a to przekłada się na wysoką spójność i jakość danych.

Leica CityMapper-2

RIEGL VQ-1560 II

System VQ-1560-II stanowi kompletną zintegrowaną platformę pomiarową umożliwiającą jednoczesne pozyskiwanie chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego oraz zdjęć lotniczych RGB. Instrument może mierzyć nawet z pułapu 5,6 km, co pozwala na efektywne mapowanie rozległych obszarów. Przy prędkości skanowania 2 x 1,33 mln pkt/s jest on najszybszym tego typu urządzeniem na rynku. Wszystkie sensory wraz systemem pozycyjnym GPS/IMU zamontowane są na tym samym stabilizowanym łożu.

RIEGL VQ-1560 II

UltraCam Eagle Mark 3

Kamera pozwala na wykonywanie zdjęć z niespotykaną do tej pory rozdzielczością 450 Megapixeli a dzięki wymiennym obiektywom o długiej ogniskowej także na pozyskiwanie danych z dużych wysokości w rejonach intensywnego ruchu lotniczego w szczególności nad lotniskami.

UltraCam Eagle Mark 3

RIEGL VQ 1560i-DW

Jesteśmy pierwszą na świecie firmą, która zakupiła skaner Riegl VQ 1560i-DW. To uniwersalne urządzenie rejestruje dwie niezależne chmury punktów, emitując wiązki lasera o dwóch długościach fal: bliskiej podczerwieni oraz zielonej. Skaner posiada nie tylko zdolność pozyskiwania danych topograficznych ale także płytkiej batymetrii. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne przy pomiarach terenów podmokłych oraz cieków wodnych, pozyskiwaniu parametrów wegetacji i roślinności, rejestracji linii wysokiego napięcia, a także ocenie zniszczeń po katastrofach naturalnych.

RIEGL VQ 1560i-DW

LEICA DMC III

To nasza podstawowa kamera wielkoformatowa do pozyskiwania zdjęć lotniczych. Zastosowana w niej technologia CMOS pozwala uzyskać efektywność o 25% większą w porównaniu do poprzedniej generacji tej kamery. Urządzenie cechuje się rozpiętością tonalną na poziomie 78dB, rozdzielczością pojedynczej klatki w wysokości 25 728 x 14 592 pikseli i rejestrowaniem obrazu w czterech zakresach spektralnych: czerwonym, zielonym, niebieskim oraz bliskiej podczerwieni.

LEICA DMC III

PhaseOne UX 1000RS

Dwie średnioformatowe kamery o rozdzielczości 100 MPix w zakresach tonalnych RGB oraz CIR wykorzystujemy w zestawie ze skanerem VQ 1560i-DW do synchronicznego pozyskiwania zdjęć lotniczych oraz danych lotniczego skaningu laserowego. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania wzrasta wydajność naszej platformy lotniczej.

PhaseOne UX 1000RS

LeicaRCD30

Średnioformatowa kamera pozwalająca uzyskiwać wielospektralne zdjęcia RGBN o rozdzielczości 80 MPix. Ten jednogłowicowy sensor został wyposażony w mechanizm kompensacji ruchu postępowego (FMC) wzdłuż dwóch osi. Niewielka waga i rozmiary kamery pozwalają na jej montaż jako drugiego urządzenia w samolocie.

LeicaRCD30

RIEGL LMS Q680i

Choć obecnie Riegl LMS-Q680i ustępuje miejsca nowszym sensorom, to wciąż można znaleźć sposób na jego efektywne wykorzystanie, np. dla mniejszych obszarów miejskich lub w przypadku lotów pod chmurami na niskim pułapie. Częstotliwość generowanego przez niego impulsu laserowego wynosi do 400 kHz, natomiast maksymalny kąt skanowania sięga 60°. Wbudowane obrotowe lustro, zapewnia regularny rozkład punktów w trakcie pomiarów.

RIEGL LMS Q680i

IGI DigiTHERM

Kamera termalna wysokiej jakości, którą możemy wykorzystywać do jednoczesnej pracy ze skanerem oraz kamerą średnioformatową. Dzięki rejestracji i analizie promieniowania podczerwonego, otrzymuje się temperaturę obiektów na powierzchni terenu. Zakres rejestrowanych temperatur wynosi od -40°C do 120°C z czułością termalną mniejszą niż 0,005°C. Kamera pozyskuje zdjęcia o wymiarze 640 x 480 pikseli z prędkością do 6 zobrazowań na sekundę.

IGI DigiTHERM

OPEGIEKA Sp. z o.o.

Kliknij tutaj po wskazówki dojazdu.

Siedziba firmy

Aleja Tysiąclecia 11

82-300 Elbląg

tel. +48 (55) 237 60 00

fax +48 (55) 237 60 01

Adres e-mail:

sky@opegieka.pl

Oddział w Warszawie

ul. Grzybowska 80/82 lok. 700

00-844 Warszawa